Sports Listings on TV

Matches for today Wednesday, October 28, 2020
07:35
Chinese Super League
Beijing Guoan
Guangzhou Evergrande
ESPN+
13:00
Polish First Division
Wisła Kraków
Lechia Gdansk
Ekstraklasa.tv
13:55
Champions League
Krasnodar
Chelsea
Galavisión
13:55
Champions League
Istanbul Basaksehir
PSG
TUDN
UniMás
15:45
Championship
Luton Town
Nottingham Forest
ESPN+
16:00
Champions League
Juventus
FC Barcelona
TUDN
UniMás
16:00
Champions League
Sevilla FC
Rennes
TUDN Xtra
16:00
Champions League
Manchester Utd.
RB Leipzig
Galavisión
16:00
Champions League
Borussia Dortmund
Zenit St. Petersburg
TUDN Xtra
16:00
Champions League
Club Brugge
Lazio
TUDN Xtra
16:00
Champions League
Ferencvaros
Dynamo Kyiv
TUDN Xtra
17:45
Liga NOS
Sporting CP
Gil Vicente
Fanatiz (Start Free Trial)
GolTV
18:15
Copa Sudamericana
Lanús
São Paulo
Fanatiz (Start Free Trial)
beIN SPORTS
18:15
Copa Sudamericana
Atlético Nacional
River Plate M.
Fanatiz (Start Free Trial)
beIN SPORTS
18:15
Copa Sudamericana
Sportivo Luqueño
Defensa y Justicia
Fanatiz (Start Free Trial)
beIN SPORTS
18:15
Copa Sudamericana
CA Fénix
Huachipato
Fanatiz (Start Free Trial)
beIN SPORTS
19:00
MLS
New York RB
New England
ESPN+
19:30
MLS
Philadelphia Union
Chicago Fire
ESPN+
19:30
MLS
Toronto FC
New York City
ESPN+
19:30
MLS
Orlando City
Atlanta United
FOX Sports 1
FOX Deportes
19:30
MLS
FC Cincinnati
Sporting KC
ESPN+
20:00
MLS
DC United
Columbus Crew
ESPN+
20:00
MLS
Minnesota Utd.
Colorado Rapids
ESPN+
20:30
Copa do Brasil
Corinthians
América MG
FOX Soccer Plus
20:30
Copa do Brasil
At. Paranaense
CR Flamengo
Globo Internacional
FOX Sports 2
20:30
Copa Sudamericana
Vélez Sarsfield
Peñarol
Fanatiz (Start Free Trial)
beIN SPORTS
20:30
Copa Sudamericana
Vasco da Gama
Caracas FC
Fanatiz (Start Free Trial)
beIN SPORTS
20:30
MLS
FC Dallas
Inter Miami CF
ESPN+
22:00
MLS
Portland Timbers
LA Galaxy
ESPN
ESPN Deportes
22:30
MLS
San Jose Earthquakes
Real Salt Lake
ESPN+
22:30
MLS
Los Angeles FC
Houston Dynamo
ESPN+
Tomorrow Thursday, October 29, 2020
07:35
Chinese Super League
Jiangsu Suning
Shanghai SIPG
ESPN+
13:00
Liga Nacional Guatemala
Xelajú MC
Antigua
Fanatiz (Start Free Trial)
13:55
Europa League
AC Milan
Sparta Praha
TUDN
13:55
Europa League
Feyenoord
Wolfsberger AC
TUDN Xtra
13:55
Europa League
CSKA Moskva
GNK Dinamo Zagreb
TUDN Xtra
13:55
Europa League
Gent
Hoffenheim
TUDN Xtra
13:55
Europa League
Lille
Celtic FC
TUDN Xtra
13:55
Europa League
Sivasspor
Maccabi Tel Aviv FC
TUDN Xtra
13:55
Europa League
Qarabag FK
Villarreal
Galavisión
13:55
Europa League
Zorya
SC Braga
TUDN Xtra
13:55
Europa League
AEK FC
Leicester City
TUDN Xtra
13:55
Europa League
LASK Linz
PFC Ludogorets
TUDN Xtra
13:55
Europa League
Antwerp
Tottenham
UniMás
13:55
Europa League
Crvena Zvezda
Slovan Liberec
TUDN Xtra
16:00
Europa League
Arsenal
Dundalk
TUDN
16:00
Europa League
Real Sociedad
Napoli
UniMás
16:00
Europa League
AZ Alkmaar
HNK Rijeka
TUDN Xtra
16:00
Europa League
Granada
PAOK FC
TUDN Xtra
16:00
Europa League
AS Roma
CSKA Sofia
TUDN Xtra
16:00
Europa League
Rangers FC
Lech Poznan
TUDN Xtra
16:00
Europa League
Benfica
Standard de Liège
Galavisión
16:00
Europa League
Cluj
Young Boys
TUDN Xtra
16:00
Europa League
Nice
Hapoel Beer Sheva
TUDN Xtra
16:00
Europa League
Molde
Rapid Wien
TUDN Xtra
16:00
Europa League
Slavia Praha
Bayer Leverkusen
TUDN Xtra
16:00
Europa League
AC Omonoia
PSV Eindhoven
TUDN Xtra
18:00
Campeonato Uruguayo
Deportivo Maldonado
Nacional
GolTV Play
18:15
Copa Sudamericana
Unión Santa Fe
Emelec
Fanatiz (Start Free Trial)
beIN SPORTS Ñ
18:15
Copa Sudamericana
Sol de América
CDU Católica
Fanatiz (Start Free Trial)
beIN SPORTS
18:15
Copa Sudamericana
Coquimbo Unido
Estudiantes Mérida
Fanatiz (Start Free Trial)
beIN SPORTS
20:20
NFL
Atlanta Falcons
Carolina Panthers
NFL NETWORK
FOX Sports
Amazon Prime Video
20:30
Copa do Brasil
Grêmio
Juventude
FOX Sports 2
20:30
Copa Sudamericana
Independiente
Atlético Tucumán
Fanatiz (Start Free Trial)
beIN SPORTS
20:30
Copa Sudamericana
Melgar
Bahía
Fanatiz (Start Free Trial)
beIN SPORTS
20:30
Copa Sudamericana
Plaza Colonia
Junior
Fanatiz (Start Free Trial)
beIN SPORTS
21:00
Liga Expansión MX
Atlante
Dorados de Sinaloa
TUDN
23:00
Liga MX
Atlético San Luis
Mazatlán FC
TUDN
Friday, October 30, 2020
13:00
FA Youth Cup
Blackburn Academy
Man City Academy
ESPN+
13:00
Turkish Süper Lig
Trabzonspor
Kasimpasa
Fanatiz (Start Free Trial)
beIN SPORTS
13:00
Polish First Division
Pogoń Szczecin
Jagiellonia Bialystok
Ekstraklasa.tv
13:30
2. Bundesliga
Hamburger SV
St. Pauli
ESPN+
15:30
Bundesliga
Schalke 04
Stuttgart
ESPN+
15:45
Championship
Coventry City
Reading
ESPN+
15:45
FA Youth Cup
Chelsea Academy
Man Utd Academy
ESPN+
16:00
La Liga
Eibar
Cádiz CF
Fanatiz (Start Free Trial)
beIN SPORTS
16:00
Premier League
Wolves
Crystal Palace
NBC Universo
16:00
Ligue 1
O. Marseille
Lens
Fanatiz (Start Free Trial)
beIN SPORTS
16:30
Liga NOS
Paços Ferreira
FC Porto
Fanatiz (Start Free Trial)
GolTV
18:00
Copa de la Liga Argentina
Gimnasia LP
Patronato
Fanatiz (Start Free Trial)
18:15
Brazilian Serie B
Vitória
Brasil de Pelotas
Fanatiz (Start Free Trial)
20:15
Copa de la Liga Argentina
Talleres Córdoba
Newell's Old Boys
Fanatiz (Start Free Trial)
20:30
Brazilian Serie B
Cruzeiro
Paraná Clube
Fanatiz (Start Free Trial)
21:00
Liga Pro Ecuador
Deportivo Cuenca
El Nacional
Fanatiz (Start Free Trial)
21:00
NASCAR Truck Series
Martinsville Speedway
FOX Sports 1
21:30
Liga MX
Necaxa
Toluca
TUDN
23:00
Liga MX
Tijuana
Pachuca
FOX Sports 2
23:30
Liga MX
FC Juárez
Querétaro
TUDN
Saturday, October 31, 2020
08:30
Championship
Bristol City
Norwich
ESPN+
09:00
Formula 1
G.P. Dell'emilia Romagna (Imola)
ESPN
09:00
La Liga
Real Madrid
Huesca
Fanatiz (Start Free Trial)
beIN SPORTS
10:00
Italian Serie A
Crotone
Atalanta
ESPN+
10:30
Bundesliga
Augsburg
Mainz 05
ESPN+
10:30
Bundesliga
Eintracht Frankfurt
Werder Bremen
ESPN+
10:30
Bundesliga
FC Köln
FC Bayern
ESPN+
10:30
Bundesliga
Arminia Bielefeld
Borussia Dortmund
ESPN+
11:00
Championship
Luton Town
Brentford
ESPN+
11:00
Premier League
Burnley
Chelsea
NBC Universo
11:15
La Liga
Athletic Club
Sevilla FC
Fanatiz (Start Free Trial)
beIN SPORTS
12:00
Turkish Süper Lig
Galatasaray
Ankaragücü
Fanatiz (Start Free Trial)
beIN SPORTS
12:00
Ligue 1
Rennes
Stade Brestois
Fanatiz (Start Free Trial)
13:00
Liga Nacional Guatemala
Comunicaciones FC
Deportivo Malacateco
Fanatiz (Start Free Trial)
13:00
Copa de la Liga Argentina
Aldosivi
Estudiantes LP
Fanatiz (Start Free Trial)
13:00
Italian Serie A
Inter Milan
Parma
ESPN+
13:30
La Liga
Osasuna
At. Madrid
Fanatiz (Start Free Trial)
beIN SPORTS
13:30
Premier League
Liverpool
West Ham
NBC Universo
13:30
Bundesliga
Borussia M'gladbach
RB Leipzig
ESPN+
14:00
Liga NOS
Río Ave
Moreirense
Fanatiz (Start Free Trial)
GolTV
15:00
Eredivisie
Ajax
Fortuna Sittard
ESPN+
15:05
Liga Nacional Guatemala
Deportivo Iztapa
FC Santa Lucía
Fanatiz (Start Free Trial)
15:15
Liga Pro Ecuador
Mushuc Runa
Técnico Universitario
Fanatiz (Start Free Trial)
15:15
Copa de la Liga Argentina
Vélez Sarsfield
CA Huracán
Fanatiz (Start Free Trial)
15:30
Brazilian Serie B
Oeste FC
Sampaio Corrêa
Fanatiz (Start Free Trial)
15:30
Brazilian Serie B
Confiança
Chapecoense
Fanatiz (Start Free Trial)
15:30
MLS
FC Dallas
Houston Dynamo
TUDN
Univision
15:45
Italian Serie A
Bologna
Cagliari
Rai Italia
Fanatiz (Start Free Trial)
ESPN+
16:00
La Liga
Alavés
FC Barcelona
Fanatiz (Start Free Trial)
beIN SPORTS
16:00
Brazilian Serie A
Botafogo
Ceará
Fanatiz (Start Free Trial)
16:00
Ligue 1
Nantes
PSG
Fanatiz (Start Free Trial)
beIN SPORTS
17:30
Liga Pro Ecuador
Delfín SC
LDU Portoviejo
Fanatiz (Start Free Trial)
GolTV
17:30
Liga Nacional Guatemala
Cobán Imperial
Deportivo Guastatoya
Fanatiz (Start Free Trial)
17:45
Copa de la Liga Argentina
Argentinos Juniors
San Lorenzo
Fanatiz (Start Free Trial)
18:00
Brazilian Serie B
Avaí
América MG
Fanatiz (Start Free Trial)
18:00
Brazilian Serie B
Operário PR
Botafogo SP
Fanatiz (Start Free Trial)
18:00
Brazilian Serie A
Corinthians
Internacional
Fanatiz (Start Free Trial)
18:00
Brazilian Serie A
Coritiba
Atlético GO
Fanatiz (Start Free Trial)
19:00
Liga MX
Atlas
Puebla
TUDN
ESPN Deportes
Univision
20:00
Liga Pro Ecuador
U. Católica
Independiente del Valle
Fanatiz (Start Free Trial)
GolTV
20:00
Brazilian Serie B
CSA
Náutico
Fanatiz (Start Free Trial)
20:00
Brazilian Serie A
Fortaleza SC
Fluminense
Fanatiz (Start Free Trial)
20:15
Copa de la Liga Argentina
Lanús
Boca Juniors
Fanatiz (Start Free Trial)
20:30
MLS
Nashville SC
Chicago Fire
ESPN+
21:00
Brazilian Serie B
Cuiabá
CRB
Fanatiz (Start Free Trial)
21:00
NASCAR Xfinity Series
Series Race (Martinsville Speedway)
NBC
21:00
Liga MX
Pumas UNAM
Chivas Guadalajara
TUDN
ESPN Deportes
Univision
23:00
Liga MX
Monterrey
Cruz Azul
FOX Sports 2
FOX Deportes
Over the next three days, there are a total of 219 televised live sports events from 3 different sports and 33 different competitions . Of all those events, 2 are televised for free , and therefore a way to watch free sports on TV . In order to see the rest of the events you need to be subscribed to one of the pay television operators that are currently commercialized in the United States. Fanatiz is the channel that offers the most matches live the next three days .

Although the information given in this section is three days away, you can access each one of the sports and consult the complete programming of each of them. Anyway, if you are interested in seeing the full agenda with all the sports together and you want to see more than three days, you can download our APP, which is available at iOS and Android .